Okolice

Apartamentu Pink & Blue

Okolice Apartamentu Pink & Blue

Nasz apartament położony jest w najbardziej atrakcyjnej i prestiżowej części Kołobrzegu, czyli w porcie.

Poza mnóstwem restauracji, sklepów i barów znajdujących się nie dalej niż 200 m od obiektu, rodzice mają możliwość spędzenia z dziećmi czasu w bardzo atrakcyjny sposób. Szeroka oferta czeka na amatorów zabaw na świeżym powietrzu, jak i takich atrakcji, kiedy pogoda nie sprzyja

Rodzice mogą wybrać jeden z kilku statków cumujący w porcie, a oferujących rejs po Bałtyku. W porcie znajduje się również Muzeum Myszy, gdzie setki myszek znalazły dom w Paryżu, Londynie, wesołym miasteczku, cyrku czy też na zamku. Niedaleko Muzeum mamy Ukryta Krainę, gdzie za pomocą magicznej różdżki ożywają magiczne zwierzęta i bajkowe stwory – wróżki, krasnalem skrzaty, a nawet krokodyle.

Wejście na latarnię morską stanowi nie lada wyzwanie, ale jest warte wysiłku. W obiekcie organizowane są często wystawy bursztynów, kamieni i minerałów. Zaraz obok latarni mamy pierwsze wejście na plażę centralną, na której wiosną i latem dzieci mogą poskakać na ogromnych dmuchańcach i trampolinach. Idąc wzdłuż plaży turyści trafią prostą na molo, a skręcając w przeciwną stronę czeka na nich Muzeum Figur Woskowych oraz liczne kafejki serwujące pyszne gofry, lody i smoothie. Stąd już tylko krok dzieli nas od muzeum 6D oraz alei ciągnącej się równolegle do plaży, przy której ulokowano masę atrakcji dla dzieci w postaci placów zabaw, huśtawek, zjeżdżalni i sprzętów wspinaczkowych.

Nie lada atrakcją jest wizyta w Muzeum Bursztynu, gdzie każdy ma możliwość oszlifowania wybranego przez siebie kawałka bursztynu, a następnie zrobienia z niego na przykład zawieszki. Najmłodsi  szukają bursztynu pośród ziarenek piasku lub podziwiają ogromne okazy naszego bałtyckiego złota.

Dla dzieci w każdym wieku, a także dla dorosłych polecamy zapierającą dech w piersiach panoramę Kołobrzegu z kawiarni obrotowej znajdująca się na najwyższym piętrze hotelu Arka. Obracające się fotele i stoliki sprawiają, że mamy widok 360° na Bałtyk i miasto.

Dla miłośników zwierząt Kołobrzeg zaprasza do oceanarium.


Nie możemy również zapomnieć o ogromnej ilości ścieżek rowerowych. Kołobrzeg jest doskonale przystosowany do tego typu wycieczek, a niemalże na każdym rogu czekają na chętnych elektryczne hulajnogi i rowery na wynajem. 

Dla fanów łódek i odrobiny luksus, zapraszamy na marinę, gdzie poza widokami niczym w Saint Tropez można zjeść pizzę na czarnym cieście. Polecamy również zwiedzanie pięknych kamienic znajdujących się niedaleko bazyliki

asen 

FAQ